STAROVĚKÝ EGYPT; ANCIENT EGYPT

Snad nikoho...

Snad nikoho by civilizace starověkého egypta nenechala chladným, ať už člověka zajímá umění, nebo archytektura, válečnictví, nebo všední život, bohové, nebo politika, řemesla, nebo magie...
Tohoto všeho byl egypt plný. A i kdyby se člověk o nic z toho nezájímal, vždy se všichni skloní před největší a nejzáhadnější stavbou věků.
Velkou pyramidou faraóna Chufa.

Tajemství věků

Jedno přísloví říká: Člověk se bojí času a čas se bojí pyramid.
Pyramidy, které byly oficiálně postaveny někdy během 4. dynastie (2600-2450 př. Kr.) měly obložení z bílého vápence a údajně zlatý pyramidion na vrcholu. O toto obložení gízské pyramidy přišli během zemětřesení někdy kolem začátku našeho letopočtu. Jak úžasné muselo být sledovat praskání a odpadávání vápence z pyramidy, asi to vypadalo že se celá stavba zřítí. Ale to se nestalo. Pyramidy stojí dodnes jako mlčenlicí svědkové událostí, které měnili svět zažili jak římskou okupaci, tak Napoleona Bonaparteho. Kdo je postavil, a jsou opravdu tak staré, nejsou starší, než jsou si lidé schopni připustit? Ukrívají stále další tajemství? Nevíme. Posloužila velká piramida jako hrobka, nebo si z nás staří egypťané vystřelili? Proč navršili kameny do obřích jehlanů? Jsou snad ještě větší, než si myslíme? Byly po dobu minimálně 4500 let nejvyšší stavby světa. Jak to ale ti egypťani jen dokázali? A postavili je skutečně oni?
Kameny gízských pyramid jsopu tak blízsko sebe, že je nemožné mezi ně zastrčit žiletku, nebo list papíru, to je obecně známý fakt, méně známe je již to, že rovina na které stojí, je dokonaleji zaměřená, než to, jak to dokážeme dnes, její skon je skoro neměřitelný. A její stěny mají daleko menší odchylky, než jak bychom to dokázali při stejné stavbě dnes. proto podle mnohých nemohli pyramidy postavit egypťané sami, možná pod vedením nějaké mnohem vyspělejší civilizace ano. Také se oběvují teorie, podle kterých byly i se sfingou postaveny před neuvěřitelnými 12000 lety zbytky lidí z Atlantidy, tím by se vysvětlil transport kamenů, dokonalé zaměřenía mnoho dalších záhad kolem těchto staveb. Totiž na některých deskách a sloupech v egypťe se nacházý reliéfi, které znázorňují helikoptéry, vlaky, ponorky, stíhačky, radary, tanky, mobily..., samozřejmě je oficiální vysvětlení mnohokrát přetesáváno, podle mě naprostá kravina, protože egypťaní rozhodně nebyly tak blbý, aby si před tesáním nového simbolu nepřipravili podklad, rozhodně by nedělali nový simbol rovnou přez ten starý, ale kompletně by jej sesekali i s okolím (kousek kolem simbolu (třeba čtverec)), ohladili to místo a pak teprve sekali nový. Proto si myslím, že tyto simboly jsou původní. Pak by bylo možné, že ke stavbě použili právě helikoptéry, problém by byl s palivem, ale hned za rudým mořem a pouští rub-al-chálí je perský záliv, u nějž je bájemi opředené město Babylon, kde v kahanech hoří zemní olej. Jistě všichni víme co zemní olej je, takže by nikoho asi neudivilo, že kdyby použili "návštěvníci" při stavbě pyramidy něco jako helikoptéru, patrně by používali jako palivo ropu, nejspíše nějak upravenou.

statistika